Gołaszyn na wesoło i obiecująco
Nazwa Wnioskodawcy: Katolickie Stowarzyszenie „Bona Fide” przy Parafii Pw. Św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku
Nazwa realizatora: „Łebskie Babki wkraczają do akcji”
Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Głównym celem projektu była poprawa jakości życia na wsi, poprzez organizację czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)
Podczas projektu przeprowadzono szereg spotkań integracyjnych, których uczestnikami byli dzieci, młodzież i dorośli. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, kulinarnych oraz muzycznych, dzięki którym nabyły dodatkowe umiejętności, a jednocześnie miło spędziły okres wakacyjny. Zostały zorganizowane również wyjazdy integracyjne jak również wycieczki piesze, które wpłynęły na aktywizację społeczeństwa obywatelskiego, a jednocześnie osiągniecie dobra wspólnego.
Społeczność lokalna brała czynny udział w organizacji festynu.
Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Realizacja projektu przyczyniła się w znacznym stopniu do integracji mieszkańców. Nastąpiła współpraca międzypokoleniowa. Nawiązane zostały lokalne kontakty partnerskie. Poprzez zamontowanie tablic ogłoszeniowych następuje szybszy i lepszy przepływ informacji między mieszkańcami, sołtysem, radą sołecką i władzami lokalnymi. Dzieci bardzo aktywnie i bezpiecznie spędziły wolny czas na wakacjach. Poprzez organizację różnego rodzaju imprez kulturalnych zachowane zostały tradycje i zwyczaje panujące na wsi np. pieczenie rogalików Marcińskich z okazji odpustu w kościele pw. Św. Marcina.
Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu w większości byli mieszkańcy Gołaszyna.
Partnerzy projektu:
Koło gospodyń wiejskich, OSP w Nowym Miasteczku, organizacje pozarządowe, Rada Sołecka w Gołaszynie, Gmina Nowe Miasteczko, lokalne przedsiębiorstwa, lokalne media.